Mazda CX-30 2024 року, характеристики, ціна та витрата палива

К
оли Mazda випустила CX-30, він здавався дивним у лінійці, оскільки, незважаючи на те, що це субкомпактний кросовер, він займає місце між трохи меншим CX-3 і трохи більшим CX-5. За логікою, він мав би бути названий CX-4, але є довга історія про те, чому цього не сталося. Під час запуску Наохіто Сага, менеджер програми для CX-30, сказав пресі, що мета CX-30 полягає в зверненні до іншого типу клієнтів. CX-30 сподобається людям, які все ще самотні або, можливо, збираються заручитися, або, можливо, створюють сім’ю.

Незважаючи на це, наше враження від запуску було дещо іншим. CX-30 трохи більше нагадував хетчбек Mazda 3, ніж CX-3, і здається, що він справді більше для людей, яких приваблює 3, але вони хочуть чогось, що є трохи більш потужним і має трохи більштий кліренс. Незалежно від справжньої мети випущеного CX-30, технічно він заповнив порожнечу в лінійці моделей Mazda, але це вже не має значення, оскільки CX-3 було знято з виробництва після 2021 модельного року.

CX-30 2024 року практично не змінився з моменту його запуску в 2020 році, але було внесено деякі незначні оновлення, щоб він не відставав від конкурентів. Що ще краще, Mazda CX-30 є досить потужною для кросовера такого розміру, і вона така ж спритна та гарна в управлінні, як і Mazda 3.

ЩО НОВОГО В CX-30

Mazda CX-30 дещо еволюціонувала майже щороку, коли була на ринку. У 2021 році, наприклад, Mazda представила опціональний турбований двигун потужністю 250 кінських сил. Apple CarPlay і Android Auto також стали стандартними функціями того року. У 2022 році повний привід став стандартом у всій лінійці. У 2023 році відбулося незначне підвищення потужності та ефективності. Тепер, у 2023 році, Mazda внесла ще деякі незначні корективи, але вони виглядають дещо в іншому світлі.

У 2024 році Mazda представила нову комплектацію Carbon Turbo. Ця конкретна модель поставляється виключно з двигуном з турбонаддувом потужністю 250 кінських сил, унікальним зовнішнім покриттям Zircon Sand, пофарбованими в чорний колір колесами та шкіряною оббивкою Terracotta. Окрім цього, рівень комплектації Select було перейменовано на Select Sport, і він також має деякі цікаві оновлення.

Нова комплектація Select Sport стандартно включає 18-дюймові колеса, чорні ковпаки дзеркал, шкіряне кермо та важіль перемикання передач, чорну штучну шкіряну оббивку в салоні та двозонний клімат-контроль у стандартній комплектації. Ця модель також може бути опцією з ексклюзивним зовнішнім кольором Ceramic Metallic.

Нарешті, Mazda представляє свою більшу 10,3-дюймову інформаційно-розважальну систему для лінійки CX-30. Єдиним недоліком тут є те, що він доступний лише на моделях з турбонаддувом і не може бути опціональним на моделях без турбонаддува.

Основні зміни

 • 10,3-дюймова інформаційно-розважальна система тепер доступна на моделях Turbo
 • Новий рівень комплектації Carbon Turbo
 • Краще стандартне обладнання для Sport Select Trim
 • Стандартні світлодіодні фари

Габаритні розміри Mazda CX-30 2024 року
Довжина 4 395мм
Ширина 2 040мм
Висота 1 540мм
Колісна база 2 655мм
Споряджена маса 2 021кг

ТЕХНОЛОГІЇ ТА КОМФОРТ

Хоча багато моделей базового рівня від основних автовиробників можуть змусити вас бажати більшого, компанії Mazda вдалося досягти дуже гарного балансу, який дає вам багато того, що ви хочете, навіть у найдешевшому рівні комплектації.

Крім ретельно продуманого інтер’єру, запозиченого у Mazda 3, стандартна 8,8-дюймова інформаційно-розважальна система, семидюймова панель приладів і фізичні кнопки клімат-контролю справді найкращі. Найбільшим недоліком є ​​те, що інформаційно-розважальна система розташована на панелі приладів. Виглядає чудово, однак єдиним способом керування є за допомогою голосового запуску або ручки керування на центральній консолі.

Такі речі, як електричні склопідйомники, електричні дверні замки, доступ без ключа та кнопковий запуск є стандартними для стандартного рівня, однак вам потрібно буде перейти до рівня комплектації Preferred, якщо ви хочете передню частину з електроприводом і підігрівом у восьми місцях. Підключення Bluetooth є стандартним, як і Android Auto та Apple CarPlay, але вам потрібно буде перейти на модель Carbon Edition, якщо ви хочете інтегрувати бездротовий зв’язок для Android Auto та Apple CarPlay.

Нижчі комплектації оснащені стандартною аудіосистемою з шістьма динаміками, а система з 8 динаміками є стандартною для моделей Carbon і Carbon Turbo. Якщо вам потрібен найкращий звук, вам знадобиться комплектація Premium, Turbo Premium або Turbo Premium Plus, яка постачається з системою Bose з 12 динаміками. Моделі Turbo також є вашим єдиним шансом отримати більшу інформаційно-розважальну систему.

БЕЗПЕКА

Mazda CX-30 постачається в комплекті з пакетом безпеки i-ActivSense, який включає практично всі можливі системи безпеки на базовому рівні. Єдині речі, які не входять до стандартної комплектації та доступні лише для топової моделі Turbo Premium Plus, включають монітор огляду на 360 градусів, систему підтримки смуги руху з підтримкою сліпих зон (допомога утримування дороги входить у стандартну комплектацію), функцію Traffic Jam. Допомога, передній і задній датчики паркування, підтримка заднього гальма.

За даними IIHS, Mazda CX-30 є одним із найбезпечніших автомобілів на дорозі сьогодні. Під час початкового краш-тестування він отримав усі оцінки «Добре» (найкращі, які можна отримати). На відміну від багатьох моделей, цей кросовер також показав чудові результати в оновленому IIHS випробуванні на боковий удар, отримавши всі результати «Добре», за винятком однієї оцінки «Прийнятно» для заходів щодо травмування тулуба водія. Mazda CX-30 також була названа Top Safety Pick+ для 2023 модельного року, і є хороші шанси, що вона отримає цю нагороду в 2024 році.

Основні моменти i-ActivSense

 • Моніторинг сліпих зон
 • Екстрене утримання смуги руху – система допомоги при утриманні дороги
 • Попередження про увагу водія
 • Попередження про виїзд зі смуги руху
 • Система підтримки смуги руху
 • Радарний круїз-контроль із функцією Stop And Go
 • Попередження про поперечний рух ззаду
 • Камера заднього виду
 • Розумна підтримка гальм
 • Система контролю тиску в шинах

Як і IIHS, NHTSA погоджується, що Mazda CX-30 є дуже безпечним автомобілем. Під час випробувань на лобове зіткнення він отримав п’ять зірок за всі оцінки зіткнення як переднього, так і пасажирського. Випробування на бічний удар дали загальну оцінку п’ять зірок. Бічні бар’єри передніх і задніх сидінь і стійки оцінені в п’ять зірок, як і випробування бічних бар’єрів для передніх і задніх пасажирів. Як не дивно, CX-30 отримав чотири зірки за випробування на перекидання, хоча під час випробувань NHTSA стверджує, що сильного нахилу не було, а ризик перекидання становив лише 14,70 відсотка.

ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ

Від субкомпактного кросовера ви, мабуть, очікуєте меншого двигуна з турбонаддувом і вихідної потужності. Mazda, однак, позиціонує себе як більш доступний, але преміальний бренд, так що це не може бути далеким від істини.

Базовий двигун, який пропонується в CX-30, і єдиний двигун, доступний у перших п’яти комплектаціях модельного ряду, – це 2,5-літровий двигун без наддуву, який видає 191 кінську силу. Цей двигун також може досягти 7.13 літрів витрати паливана шосе, тому він насправді досить ефективний. Цей двигун, чесно кажучи, достатньо потужний для більшості людей, особливо якщо ви потрапляєте в ту основну демографію, на яку Mazda розраховувала з CX-30.

Однак якщо ви хочете мати більше, у Mazda є комплекти Carbon Turbo, Turbo Premium і Turbo Premium Plus. Ці моделі оснащені 2,5-літровим рядним чотирициліндровим двигуном із турбонаддувом, який видає 250 кінських сил на преміальному паливі або 227 кінських сил із звичайним 87 октановим числом. Недоліком цього двигуна є те, що він не настільки ефективний, оскільки найкращий рейтинг EPA становить 7.84 літрів витрати палива під час їзди по шосе. Усі рівні комплектації, починаючи зі стандартної комплектації, оснащені системою повного приводу Mazda i-ACTIV AWD і всі оснащені шестиступінчастою спортивною автоматичною коробкою передач.

. Mazda CX-30 без наддуву Mazda CX-30 Turbo
Двигун 2,5-літровий рядний чотирициліндровий атмосферний двигун 2,5-літровий чотирирядний двигун з турбонаддувом
Коробка передач 6-ступінчастий автомат 6-ступінчастий автомат
Тип коробки передач Автомат Автомат
Кінські сили 191 227 | 250
Крутний момент 252 Нм 420 Нм | 433 Нм
Буксирувальна здатність до 680 кг до 680 кг

ВИТРАТИ ПАЛИВА

Незважаючи на кількість рівнів комплектації в лінійці CX-30, два двигуни та стандартний повний привід роблять оцінку економії палива приємною. Згідно з EPA, моделі без турбонаддуву розраховані на 9.05 літрів витрати палива у місті, 7.13 літрів витрати паливана шосе та 8.11 літрів витрати паливау змішаному режимі. Моделі з турбонаддувом, зрозуміло, втрачають кілька балів за всіма напрямками: офіційні оцінки становлять 10.69 літрів витрати палива у місті, 7.84 літрів витрати палива на шосе та 9.41 літрів витрати палива змішаний. Річні витрати на паливо за оцінками EPA становлять 1600 доларів для моделей без турбонаддуву або 1850 доларів для моделей з турбонаддувом.

. Місто Шосе Комбінований Річна вартість палива
Mazda CX-30 AWD без наддуву 9.41 літрів 7.13 літрів 8.11 літрів 1600 USD
Mazda CX-30 AWD Turbo 10.69 літрів 7.84 літрів 9.41 літрів 1850 USD

ЦІНА

Вартість Mazda CX-30 починається з 24 995 доларів за комплектацію 2,5 S. Ціни незначно зростають на інших рівнях комплектації. Діапазон досягає 31 990 доларів США за 2,5 s Premium (найкраща модель без турбонаддуву), тоді як ціни на моделі з турбонаддувом починаються від 32 790 доларів США за Carbon Turbo, 34 990 доларів США за Turbo Premium і 36 800 доларів США за Turbo Premium. Плюс. Підсумовуючи, якщо ви той, кому потрібно мати найкраще з найкращого, топовий CX-30 може стати найкращим варіантом за ваші гроші.

ЧИ ВАРТО КУПУВАТИ

Mazda CX-30, як і більшість автомобілів цього бренду, є дуже унікальною пропозицією, оскільки вона дуже добре оснащена на базовому рівні та загалом дає вам преміальне авто, не обов’язково сплачуючи преміальні ціни. Навіть топові моделі дешевші за деяких конкурентів.

З точки зору продуктивності, важко перевершити динаміку водіння Mazda на дорозі, яку ви відчуваєте як водій. Незважаючи на вищу посадку, Mazda CX-30 має таку ж спортивну динаміку, як і Mazda 3, тільки в цьому випадку ви сидите трохи вище від землі. Загалом, Mazda CX-30 є чудовим вибором, і, враховуючи його історію безпеки, це також чудовий автомобіль для невеликих сімей.

КОНКУРЕНТИ

Ринок субкомпактних кросоверів не зовсім малий, тому на ринку є багато чудових варіантів, з яких ви можете вибрати. CX-30 є одним із найдорожчих варіантів, однак він також є одним із найкраще оснащених на базовому рівні, тому це, як правило, класичний випадок, коли ви отримуєте те, за що платите. Для цього порівняння ми розглянемо два інших популярних варіанти: Buick Envista та Kia Niro.

2024 Mazda CX-30 vs 2024 Buick Envista

Mazda CX-30 2024

Модель CX-30

Вихідна потужність: 191-227-250 к.с

Крутний момент: 252-420-433 Нм

Коробка передач: 6-ступінчастий автомат

Ціна: 24 995 - 36 800 USD

Привід: Повний привід

Двигун: 2,5-літровий рядний чотирициліндровий атмосферний двигун та турбо

0-100 км/год: 8,9-12,9 секунди

Buick Envista 2024

Модель Envista

Вихідна потужність: 137 к.с

Крутний момент: 219 Нм

Коробка передач: 6-швидкісна DCT

Ціна: 26 940 - 35 340 USD

Привід: Задній або як опція повний привід

Двигун: 1,2-літровий чотирирядний двигун ECOTEC Turbo

0-100 км/год: 11,2 секунди

Абсолютно нова пропозиція на ринку субкомпактних автомобілів у 2024 році, Buick Envista демонструє багато перспектив. Найбільш помітною особливістю є стиль кузова купе-позашляховик, який є трохи рідкістю на субкомпактному ринку. З Envista, однак, схоже, що Buick більше зосередився на зовнішньому дизайні, ніж на тому, щоб відповідати своїм напіврозкішним корінням. Envista розрахована лише на чотирьох осіб, а комбінація панелі приладів та інформаційно-розважальної системи справді створює трохи преміальної атмосфери, але ви точно можете сказати, що це одна з дешевших моделей Buick.

Те, де Envista справді не справляється, так це у продуктивності. Під капотом знаходиться крихітний 1,6-літровий трициліндровий двигун потужністю всього 139 кінських сил і крутним моментом 264 Нм. Шестиступінчаста автоматична коробка передач справляється, але за час, який вам знадобиться, щоб розігнатися до 100 км/год на шосе, у вас буде достатньо часу, щоб подумати про те, чому у вас немає повного приводу, оскільки він доступний навіть як опція для будь-якого рівня комплектації, а не стандарьна коплектація. Чесно кажучи, Envista призначений для комфортного щоденного водія і, можливо, навіть для невеликого сімейного автомобіля, і при цьому можна стверджувати, що він відмінний. Вартість Envista починається від 23 495 доларів США до 29 695 доларів США за топову комплектацію Avenir.

2024 Mazda CX-30 vs Кіа Niro

Mazda CX-30 2024

Модель CX-30

Вихідна потужність: 191-227-250 к.с

Крутний момент: 252-420-433 Нм

Коробка передач: 6-ступінчастий автомат

Ціна: 24 995 - 36 800 USD

Привід: Повний привід

Двигун: 2,5-літровий рядний чотирициліндровий атмосферний двигун та турбо

0-100 км/год: 8,9-12,9 секунди

Kia ​​Niro 2024

Модель ​​Niro

Вихідна потужність: 139 к.с

Крутний момент: 264 Нм

Коробка передач: 6-швидкісна DCT

Ціна: 26 940 - 35 340 USD

Привід: Задній або як опція повний привід

Двигун: 1,6-літровий чотирирядний гібридний двигун

0-100 км/год: 11,2 секунди

Як і CX-30, Kia Niro існує вже деякий час. Його модний зовнішній стиль, привабливий дизайн інтер’єру та сучасні технології дійсно дають йому крок вперед на ринку субкомпактних кросоверів. На базовому рівні доступна навіть 8,0-дюймова інформаційно-розважальна система. З Niro ви матимете такі ж початкові ціни, як і CX-30, однак Niro насправді може коштувати досить дорого для свого розміру. Не помиляйтеся, це не продуктивний кросовер, але він стане чудовим щоденним атом, чудовим транспортним засобом для людей з маленькими сім’ями, а також він досить надійний.

Якщо ви шукаєте щось, що приносить задоволення від керування (з точки зору прискорення), тоді Niro справді не вразить вас. Базовою пропозицією є 1,6-літровий чотирициліндровий гібридний двигун, який забезпечує лише 139 кінських сил через шестиступінчасту автоматичну DCT. Також доступна гібридна модель, що підключається до мережі електродвигуна, і електричний двигун робить її трохи потужнішою із сумарною потужністю 180 кінських сил, але загалом тут немає особливого захоплення. Ціни на Kia Niro починаються з 28 315 доларів і досягають 41 515 доларів за топовий EX Touring PHEV.

 • Досить потужний для своїх розмірів
 • Преміум-клас за доступною ціною
 • По суті, Mazda 3 з такою ж динамікою водіння

 • Найкращі технології зберігаються для комплектацій Turbo
 • Для потужності 250 кінських сил необхідно паливо преміум-класу
 • Без гібридного варіанту

Поделиться

АВТОР

Евгений Марченко

Помічник контент-менеджера - автомобільний експерт з позашляховиків та кросоверів

Media

Add comment

Security code
Refresh

Автомобільний портал 4Колеса

4koleca.com - найкраща онлайн-десктоп-платформа про автомобілі в Україні. Ми пропонуємо широкий оглаяд та асортимент автомобілів різних марок та моделей, від бюджетних до преміум-класу, від електрокарів до концеткарів. З 4koleca.com ви можете знайти свій ідеальний автомобіль у зручний для вас час. Наша команда експертів завжди готова допомогти вам з будь-якими питаннями та допоможе зробити правильний вибір. Приєднуйтесь до нашої спільноти та знайдіть свій ідеальний автомобіль сьогодні на 4koleca.com!

Останні огляди

Популярні марки:

Newsletter

Quas mattis tenetur illo suscipit, eleifend praesentium impedit!