Renault представила Mégane E-Tech 2021 на виставці IAA в Мюнхені. Це перший електричний кросовер французької марки із запасом ходу до 470 км. Це великий перший крок вперед чи бажає кращого?
Ринок електромобілів у Європі та в усьому світі нині стає більш конкурентним, ніж будь-коли, особливо з урахуванням посилення урядом норм викидів. Як наслідок, багато автовиробників переходять на повністю електричні автомобілі. Renault нічим не відрізняється, і автовиробник продовжує електрифікувати свої моделі відповідно до рамок, передбачених планом «Renaulution», який був докладно викладений генеральним директором Лукой де Мео в січні минулого року.
Ім'я Mégane використовується вже понад 26 років. У той час, як Mégane четвертого покоління буде продаватися ще кілька років, новий Mégane E-Tech конкуруватиме з такими автомобілями, як нинішній Volkswagen ID.3, та іншими нещодавно випущеними компактними електромобілями, такими як Citroen E-C4 та Cupra Born.
ІДЕАЛЬНИЙ ФРАНЦУЗЬКИЙ ДИЗАЙН
Дизайн Mégane E-Tech, який багато в чому нагадує концепт-кар Mégane eVision, поєднує в собі певний ступінь консерватизму з футуристичними елементами, властивими абсолютно новим електромобілям. У цій моделі використовується нова модульна платформа CMF-EV що і Nissan Ariya.
Renault додає, що з формою нового Mégane E-low Tech вони прагнуть відійти від традиційних ліній. Загальний дизайн кузова дуже стильний та типово французький.
Ми можемо помітити, що передня частина нагадує його нинішній аналог, але повністю розширеними світлодіодними фарами, звичайно, без решітки радіатора. Пропорції типові для кросовера. Ручки дверей розташовані всередині дверей, багато уваги було приділено підвищенню аеродинамічної ефективності, оскільки це електромобіль. Автомобіль має багато місця, незважаючи на невеликі зовнішні розміри завдяки довгій колісній базі. Ця архітектура з електричним приводом має 4,21 метра завдовжки, 1,78 метра завширшки, 1,5 метра заввишки. Колісна база дуже пристойна – 2,7 метри.
САЛОН
Ось де світиться новий Mégane E-Tech. Це технічно оснащена кабіна, в якій використовуються дерево, тканина та метали, такі як титан. Він має повністю цифрову панель приладів. Технічне співробітництво з Google приносить користь інтерфейсу, будь то навігація, голосовий помічник або багато інших програм. Крім цього, виділяються кілька аспектів, таких як центральний 12-дюймовий сенсорний екран, інтегрований з ще 12,3 дюймами поздовжнього дисплея, що становлять панель приладів.
Ці екрани розділені вентиляційними отворами та мають форму перевернутої літери «L». Розділ приладової панелі на дисплеї надає водієві чотири види, що настроюються: режим водіння з циферблатами, мінімалістичний варіант, навігація разом з видом карти і режим роботи від акумулятора. У системі використовується платформа Qualcomm Snapdragon Automotive Cockpit.
ПРОДУКТИВНІСТЬ
На момент запуску Mégane E-Tech буде доступний з електродвигуном із двома рівнями потужності та двома різними розмірами батарей. Базовий варіант видає 96 кВт (130 к.с.) і 250 «ньютонів» моменту, що крутить, з акумулятором ємністю 40 кіловат-годин (кВтч) і запасом ходу на 300 км.
Топовий варіант видає 160 кВт (218 к.с.) і 300 Нм моменту, що крутить, з батареєю ємністю 60 кВтг і дальністю ходу 470 км. Від 0 до 100 км/год розганяється за 7,4 секунди.
Renault заявляє, що час заряджання становить 8 годин із зарядним пристроєм на 7,4 кВт. Регенеративне гальмування повертає трохи енергії в акумуляторну батарею.
Також варто відзначити, що Mégane E-TECH Electric пропонує простий доступ до батареї для пожежників, дозволяючи аварійним службам швидко гасити палаючий акумулятор у разі аварії.
ВИСНОВКИ
Mégane E-Tech виглядає дуже перспективним у спроби французького бренду створити електричний кросовер. Його мета - зробити електромобілі доступнішими без шкоди для ефективності та динаміки руху. Однак що потрібно знати, то це те, чи буде достатньо замовлень клієнтів, не викликаючи труднощів у виробництві через брак чіпів?
Хоча обнадіює те, що анонс нового Mégane супроводжувався ще однією угодою з Qualcomm, одним з провідних виробників чіпів, тому сподіватимемося, що Renault певною мірою виграє від доступності чіпів у найближчому майбутньому.
Читайте також про бюджетні електроавто Hyundai Ioniq Electric
, Nissan Leaf
, Chevrolet Bolt
Якщо Вам сподобався пост чи сам сайт поділіться будь-ласка в соц.мережах для нас це важливо. СЛАВА ЗСУ - УКРАЇНА ПЕРЕМОЖЕ
,