Mercedes-Benz Vision One-Eleven характеристики та фото

M
ercedes-Benz представив новий спортивний концепт автомобіля. Vision One-Eleven поєднує в собі надзвичайно динамічний дизайн з інноваційною технологією та повністю електричним двигуном. Силует суперкара характеризується вмілим виконанням фірмового дизайну Mercedes-Benz One-Bow, що є ознакою його стилю 21 століття. Розробка цього дизайну підкреслює позиціонування бренду Mercedes-Benz, який означає ICONIC LUXURY. Його технічні переваги включають надзвичайно потужний і високоефективний двигун з осьовим потоком, розроблений фахівцем з електродвигунів YASA. З липня 2021 року британська компанія є 100% дочірньою компанією Mercedes-Benz AG.

Mercedes-Benz Vision One-Eleven натхненний традиціями легендарних експериментальних автомобілів C 111 1960-х і 70-х років, які використовувалися для випробувань революційних двигунів Ванкеля і турбодизель. Вони також були прототипами для тестування корпусів на полімерній основі. Надзвичайно (аеро)динамічні спортивні автомобілі вважаються іконами дизайну своєї епохи, не в останню чергу завдяки їхнім виразним дверям типу «крило чайки» та привабливому оранжево-чорному фарбуванню.

КУЗОВ

Кузов Mercedes-Benz Vision One-Eleven зосереджений на вмілому дизайну One-Bow. Від низько опущеної передньої частини до рельєфної задньої частини, що надає більшого силуету автомобілю який заввишки всього 1170 мм. Колір ідеально гармонує з мідно-помаранчевим лакофарбовим покриттям. Колір Mercedes-Benz Vision One-Eleven значно глибший, ніж у пробатька концепту C 111, і також змінюється залежно від світла. Це передає не лише відчуття якості, але й певну екстравагантність.

Інші помітні особливості бічного огляду включають двері типу «крило чайки» та бічні вікна, які непрозорі ззовні та оздоблені піксельним візерунком. Колнса великого діаметру, плавно "вставлені" в колісні арки під об’ємними розширеними крилами. Це посилює враження безкомпромісної спортивної та аеродинамічно вишуканої машини. Конструкція коліс включає в себе потужні структуровані елементи, що нагадують обмотки електродвигуна - чіткий показник найсучаснішої, повністю електричний двигун, що лежить в основі Mercedes-Benz Vision One-Eleven. Колеса яскраво контрастують із культовим, мінімалістичним та гладким дизайном поверхні автомобіля, який більше схожий на скульптурний твір мистецтва.

Ще один вражаючий контраст виникає через дуже низькі передні та задні обвіси з матовою чорною обробкою. Два глибоких аеродинамічних елемента візуально з’єднані двома профілями лопатей одного кольору, що проходять уздовж боків під порогами. Ці профілі підсвічується синім кольором. Функціональні аеродинамічні елементи також служать додатковим посиланням на дизайн C 111, нижня частина кузова якого пофарбована в чорний колір. Темна «лінія кіля» Mercedes-Benz Vision One-Eleven створює враження плавного переходу між транспортним засобом і землею під ним, навіть більш виділена, ніж у C 111.

З передньої сторони Mercedes-Benz Vision One-Eleven також сильно нагадує C 111. Проте в деталях є разючі відмінності: одним із яскравих прикладів є характерна передня частина, яка на обох автомобілях складається з низький прямокутний елемент із заокругленими кінцями зліва і справа. На C 111 це закритий пластиковий елемент зі стільниковою структурою, оснащений круглими протитуманними фарами. Відповідна частина на Vision One-Eleven на перший погляд виглядає дуже схожою. Однак при ближчому розгляді виявляється, що це високотехнологічна функція. Панель — це гнучкий зовнішній дисплей із 3D піксельним виглядом. Він інтерпретує характерні круглі фари C 111 у цифровій формі та може також передавати повідомлення іншим учасникам дорожнього руху. На відміну від C 111, Mercedes-Benz Vision One-Eleven має U-подібний профільований передній бампер.

У задній частині Mercedes-Benz Vision One-Eleven також домінує профільований дифузор. По всій ширині над ним розташований дисплей, який повторює форму свого аналога на передній частині та має таку ж піксельну структуру з червоними задніми ліхтарями. Подібно до профілів лез уздовж боків, сині світлові ефекти, також видно їх і ззаду. Внутрішня поверхня коліс оснащена круглими освітлювальними елементами.

САЛОН

Всередині Mercedes-Benz Vision One-Eleven представляє перший салон спортивного автомобіля з концепцією мінімалізма. Він відображає зміну парадигми від безпілотного спортивного автомобіля до автономного електромобіля в сегменті суперспортивних автомобілів і об’єднує два абсолютно різні стани буття. У режимі гонки з вертикальною спинкою та компактним сенсорним екраном, орієнтованим на водія, інтер’єр перетворюється на мінімалістичну машину для керування. Навпаки, у режимі відпочинку сидіння повністю інтегровані в скульптуру салону, яка об’єднує пороги, центральний тунель і багажне відділення в єдине ціле.

Це створює абсолютно нову, надзвичайно простору концепцію салону. На відміну від попередніх спортивних автомобілів із центральним розташуванням двигуна, він використовує переваги компактних пропорцій електродвигунів, що дозволяє розширити салон ззаду. Отже, інтер’єр, запрошує пасажирів не поспішати та розслабитися – це абсолютно новий підхід для спортивного автомобіля майбутнього.

Дизайн салону Vision One-Eleven відображає майбутню розкіш, засновану на прогресивній колірній концепції та незвичайних комбінаціях матеріалів. Насичено контрастні кольори та матеріали привертають увагу з першого погляду: панель приладів, оббиті білою тканиною, що демонструє технологічну стільникову структуру. Матеріал салону виготовлено з 100% переробленого поліестеру. Інші елементи, такі як підлокітники, центральні консолі, а також задня полиця під великим заднім вітровим склом, оздоблені яскраво-помаранчевою шкірою. Це створює плавний перехід від салону до багажного відділення. Екологічно оброблена шкіра була дублена за допомогою лушпиння кавових зерен. Полірований алюміній у спицях керма та інкрустовані ремінці на підлокітниках підкреслюють технічний вигляд інтер’єру.

Внутрішнє обладнання Mercedes-Benz Vision One-Eleven було зведено до мінімуму. Як і в екстер’єрі, завдання тут також полягало в тому, щоб звести кількість додаткових функцій до мінімуму. Сидіння є гарним прикладом, оскільки вони не відповідають класичному формату. Натомість подушки сидінь вбудовані врівень із підлогою. Це створює початкове враження ковшового сидіння в боліді Формули-1. Помаранчеві чотириточкові ремені безпеки та блискуча полірована пряжка ще більше підсилюють спортивний характер.

Тим не менш, інноваційні сидіння поєднують спортивне відчуття з розкішним комфортом, тому що, на відміну від гоночних автомобілів Формули-1, кут нахилу спинки можна регулювати. Сріблясте мерехтіння їхньої оббивки з діамантовою стібкою ще одне привертає увагу, що підкреслює першокласну атмосферу в салоні. Між сидіннями розташована компактна центральна консоль, яка окремо стоїть у просторі, як витвір мистецтва.

Єдиною надзвичайно складною особливістю інтер’єру є шкіряне кермо, яке оснащене різними функціональними елементами керування та найсучаснішими сенсорними елементами. Це доповнюється компактним сенсорним екраном із високою роздільною здатністю, встановленим збоку від керма під кутом до водія. Він відображає всю необхідну інформацію про автомобіль.

Контраст із сучасним інтер’єром забезпечує піксельний дисплей, що охоплює всю ширину приладової панелі, маючи схожу форму на передній і задній сатині кузова. Тут також структура пікселів навмисно груба, що надає відображеній інформації, наприклад поточній швидкості, вражаюче унікальний вигляд. Крім того, 3D-піксельний дисплей показує твори цифрового мистецтва як грубо растрований потік QR-кодів у стилі «ранніх цифрових» новинних тикерів. Це робиться за допомогою скляних пікселів, які змінюють колірний градієнт залежно від кута огляду. Тоді відповідне реальне зображення з’являється на екрані високої роздільної здатності поруч із кермом.

Ця комбінація дуже різних представлень одного зображення втілює подальшу інтерпретацію MBUX Hyperscreen з акцентом на гнучкі інтерфейси. Таким чином, ретро-футуристичний 8-бітний вигляд створює додатковий X-фактор. Розробка Mercedes-Benz Vision One-Eleven підсилює дедалі більшим поєднання фізичного та цифрового дизайну авто.

Для прем’єри Vision One-Eleven дизайнери Mercedes-Benz створили фантастичний користувацький досвід за допомогою доповненої реальності (AR), розмістивши його у віртуальному прототипі інтер’єру Vision One-Eleven. Щойно водій одягає гарнітуру доповненої реальності Magic Leap 2, його досвід збагачується цифровим контентом високої чіткості, контекстно інтегрованим у його оточення. Він створює цілісне просторове поєднання фізичного інтер’єру та цифрового інтерфейсу користувача за межами екрана. По суті, весь автомобіль стає інтерфейсом користувача.

Mercedes-Benz досліджує переваги доповненої реальності з моменту запуску концептуального автомобіля F015 у 2015 році. Інтерфейс доповненої реальності в цьому новому автомобілі представляє бачення майбутнього, яке працює на двох рівнях: інформація, що на панелі приладів, і інформація доповненої реальності. Це знаменує собою наступний крок від екранного інтерфейсу користувача з інтуїтивно зрозумілою технологією Mercedes-Benz з нульовим рівнем до AR UI, який розташовує елементи нульового рівня навколо користувача в просторі. Елементи включають модулі, 3D-іконки та навігаційну карту. Інтерфейс керування навколо приладової панелі та керма також доповнено додатковою контекстуальною інформацією, прикріпленою до фактичних об’єктів, таких як кнопки чи перемикачі.

180-градусний AR-вид об’єднує світ за межами віртуального прототипу – без особливих зусиль поєднує автомобіль та інформаійну систему доповненої реальності. Елементи карти проектуються в навколишнє середовище, яке збагачується додатковою інформацією, такою як цікаві місця або приховані небезпеки, наприклад дорожні роботи за поворотом. Завдяки цьому режиму система покращує ситуаційну обізнаність, змішуючи неважливі деталі для зображення відповідних вхідних даних. Елементи, які заважають водієві бачити – наприклад, передня стійка, двері чи навіть капот – тоді виглядають «прозорими» в доповненій реальности. Дизайнери та експерти Mercedes-Benz працювали з технічними фахівцями Magic Leap, щоб розробити та вдосконалити досвід доповненої реальності, продемонстрований у Vision One-Eleven, за допомогою передових окулярів Magic Leap 2 AR.

ДВИГУН

Основні технології включають нову концепцію батареї з високопродуктивними циліндричними осередками з рідинним охолодженням і новою хімічною структурою. Знову глибокі знання експертів з автоспорту з Mercedes-AMG High Performance Powertrain у Бріксворті знайшли свій шлях до цієї багатообіцяючої концепції майбутніх продуктивних акумуляторів. Окрім цього, Vision One-Eleven оснащено двома надзвичайно потужними та вдосконаленими двигунами з осьовим потоком від YASA. Mercedes-Benz розробляє цю технологію разом з YASA до масштабного виробництва своїх електроприводів наступного покоління. YASA — британський спеціаліст з електромоторів, що базується в Оксфорді та є дочірньою компанією Mercedes-Benz AG з липня 2021 року.

«Двигуни з осьовим потоком значно легші та компактніші, але потужніші, ніж аналогічні двигуни з радіальним потоком, які зараз використовуються в 99 відсотках усіх електромобілів. У двигуні з осьовим потоком електромагнітний потік проходить паралельно осі обертання двигуна, що є високоефективним. У двигуні з радіальним потоком потік протікає перпендикулярно до осі обертання. У порівнянні з двигунами з радіальним потоком вони мають значно вищі та довговічніші запаси потужності, що забезпечує абсолютно новий рівень продуктивності». Тім Вулмер, засновник і головний технічний директор YASA

Поряд із щільністю потужності та крутного моменту, ще однією важливою перевагою є вузький пакет, який зменшує його вагу та розміри. Вага двигуна з осьовим потоком становить лише третину від ваги сучасних електродвигунів з такою ж потужністю. У той же час він вимагає лише третини простору, який займає двигун з радіальним потоком. Це відкриває абсолютно нові можливості для інженерів, а також нові свободи в дизайні електромобіля, як продемонстровано Vision One-Eleven.

Майбутнє покоління двигунів YASA з аксіальним потоком буде вироблятися на заводі Mercedes-Benz Berlin-Marienfelde. Вироблені там двигуни будуть основою майбутньої силової установки для продуктивного сегмента.

Поделиться

Теги:

АВТОР

Олег Михайлюченко

Олег приєднався до команди нещодавно. В даний час він є нашим експертом з седанів і приділяє особливу увагу спорт-карам.

Media

Add comment

Security code
Refresh

Автомобільний портал 4Колеса

4koleca.com - найкраща онлайн-десктоп-платформа про автомобілі в Україні. Ми пропонуємо широкий оглаяд та асортимент автомобілів різних марок та моделей, від бюджетних до преміум-класу, від електрокарів до концеткарів. З 4koleca.com ви можете знайти свій ідеальний автомобіль у зручний для вас час. Наша команда експертів завжди готова допомогти вам з будь-якими питаннями та допоможе зробити правильний вибір. Приєднуйтесь до нашої спільноти та знайдіть свій ідеальний автомобіль сьогодні на 4koleca.com!

Останні огляди

Популярні марки:

Newsletter

Quas mattis tenetur illo suscipit, eleifend praesentium impedit!