Porsche Taycan характеристики, комплектації, ціни та дальність ходу

P
orsche Taycan - повністю електричний спортивний седан, заснований на концепті Mission E. Це також перший серійний електромобіль Porsche, призначений для протистояння Tesla Model S.

Спортивний дизайн Taycan, представлений концептом Mission E, запозичений з даного шоу-кара, але також включає елементи стилю, які можна побачити на Panamera і спортивному 911 автомобілях. Наводиться рух парою електродвигунів, Taycan виробляє більше 700 к.с. у своїй топовій версії.

Ідея високопродуктивного електромобіля, яка була б сміховинною всього десять років тому, тепер широко прийнята навіть у найтрадиційніших колах.

Компанія Porsche повною мірою скористалася цим і розробила Taycan. Однак чи є в нього все необхідне, щоб конкурувати з Tesla Model S? Про це читайте у докладному огляді нижче.

КУЗОВ

Перше, що кидається в очі, коли ви дивитесь на Taycan, - це те, наскільки він схожий на концептуальний Mission E. Звичайно, він не має радикально посилених крил, божевільних коліс і збільшених вентиляційних отворів, але він зберігає гладкість і деякі агресивні дизайнерські елементи.

Він також поєднує в собі елементи стилю, властиві іншим автомобілям Porsche.

Профіль явно натхненний Panamera, задня частина нагадує 911, а передня частина унікальна.

Чорт забирай, навіть проглядається елементи 918 Spyder. Нижня частина переднього бампера, фари і короткий ніс нагадують гібридний суперкар Porsche, що вже став культовим.

Носова частина чиста і майже безлика, як і у більшості сучасних автомобілів Porsche, але трикомпонентний повітрозабірник і вертикальні вентиляційні отвори з боків компенсують цю порожнечу деякою добавкою спортивності.

Фари взяті з концепту Mission E та зберігають схему освітлення з чотирма світлодіодами, але вони більші. На щастя, вони ще зберігають високотехнологічний вид концепції. Як і у Panamera, передній капот опущений до центру, що робить передні крила більш виділяються і створюють агресивний вигляд.

Профіль значною мірою заснований на концепті Mission E, але також запозичені деякі елементи у Panamera. Вентиляційний отвір на передньому крилі, який переходить на передні двері. Але Taycan виділяється як більш витончений чотиридверний автомобіль.

Дах трохи нижче передніх дверей і набуває форми купе у напрямку до задньої частини. Звичайно, Panamera збоку теж схожа на купе, але задня дах більш типова для кузова седана.

Taycan більше схожий на повноцінне купе з крутішою задньою частиною, яка плавно переходить у кришку багажника.

Taycan також має більш спортивні бічні спідниці, а мускулисті задні арки крил плавно переходять у невеликий спойлер у задній частині авто. Більш тонкі задні ліхтарі йдуть у задні крила, додаючи агресивного вигляду Taycan.

Задня частина відрізняється від Panamera, оскільки в ній поєднуються елементи концепту Mission E та 911.

Задні ліхтарі явно натхненні 911, хоча вони залишаються тонкими по кутах, як і на Mission E. Поглиблення під фарами в Тайкані більш гладка, це означає, що задні крила не такі великі, як у Mission E, але сприяє зовнішньому вигляду в стилі 911.

Бампер не сильно відрізняється від Mission E, але він не такий чистий через те, що у Taycan справжній багажник, який відкривається трохи вище за номерний знак.

Дифузор дуже схожий на дифузор Mission E. І форма, і ширина схожі, але не такі великі. Натомість Porsche вибрала простіший елемент, який більше підходить для дорожнього автомобіля. Це не означає, що Taycan не аеродинамічний. Коефіцієнт лобового опору 0,22 означає, що Porsche застосувала багато уроків, отриманих при переході від Mission E до серійної моделі.

Цікава особливість, на яку варто звернути увагу, це скляний логотип Porsche, інтегрований в задні ліхтарі.

Розташований у центрі, він виглядає так, ніби плаває у світловій смузі. Я очікую, що ця функція незабаром з'явиться і в інших моделях Porsche.

В цілому, Taycan – класний електрокар. Він зберігає безліч функцій від концепції Mission E, але він також запозичив елементи дизайну у 911-го 992-го.

Габаритні розміри Porsche Taycan
Кількість місць 4 м
Довжина 4 963 мм
Ширина 2 144 мм
Висота 1 381 мм
Колісна база 2 900 мм
Передня колія 1 702 мм
Задня колія 1 667 мм
Споряджена маса 2 380 кг
Повна маса 2 880 кг
Об'єм багажника 366 л

САЛОН

З погляду дизайну інтер'єр Taycan виглядає дещо знайомим. Прямокутна панель приладів вже є товарним знаком німецької компанії, оскільки ви можете знайти її як в Panamera, так і в 911. Порівняння з Panamera показує дуже схожу приладову панель і ідентичне розташування вентиляційних отворів по кутах.

Центральна консоль теж практично ідентична. Вона широка, а верхня частина, що з'єднується з центральною стійкою, має кут, що нагадує повноцінну панель приладів спортивного автомобіля.

Але комбінація приладів Taycan ширша, і це єдина спільна характеристика з концептом Mission E.

Але незважаючи на те, що панель приладів має таке ж розташування, як і в інших моделей Porsche, конфігурація екрану унікальна для цієї моделі. У центрі знаходиться інформаційно-розважальний екран із діагоналлю 10,9 дюйма, і з боку пасажира – аналогічний. Вони поєднуються у великий дисплей, який ідеально інтегрується в лицьову панель панелі приладів.

Porsche заявляє, що обидва дисплеї були розроблені спеціально для Taycan, щоб зменшити кількість класичних перемикачів та кнопок. І це правда, тому що на панелі приладів Порше Тайкан майже повністю відсутні кнопки.

Центральна консоль також чиста, тому що третій екран включає елементи керування кліматичною системою або відкриває передній та задній капоти. Як і більшість сучасних автомобілів, Taycan також має інтелектуальне голосове керування, яке реагує на команду "Привіт, Порше".

Ви можете замовити екологічний інтер'єр без шкіри, який замінює шкіру.

Ще одна цікава особливість - це відсік для ніг, заглиблення в просторі для ніг позаду, яке допомагає збільшити простір для ніг. Це особливо зручно з огляду на невелику висоту даху в задній частині.

Що стосується практичності, Taycan має два багажні відділення. Один у передній частині об'ємом 80 л. та один у задній частині об'ємом 366 л. Це лише 446 л. Чим він відрізняється від свого головного конкурента Tesla Model S? Що ж, американський електромобіль пропонує помітно більше місця. Model S вміщує до 150 л. спереду, що майже вдвічі більше, ніж у Taycan. У задній частині Model S є багажне відділення об'ємом 742 л. Знову ж таки, це вдвічі більше місця, ніж у Taycan.

Але все стає ще краще з Model S, у якої є задні сидіння, що складаються. Опустіть спинки сидінь і об'єм багажника збільшиться до 1796 л. Це більше, ніж просто фургони середнього розміру, і цифра, з якою Taycan навіть не мріє зрівнятися.

ДВИГУН І ДАЛІСТЬ ХОДУ

Тут все стає ще цікавішим. Перша повністю електрична серійна модель Porsche має два електродвигуни. Один встановлений на передній осі, а інший включає трансмісію та перетворювач з імпульсним управлінням компактний приводний модуль на задній осі. Porsche стверджує, що ці двигуни мають більш високу питому потужність серед усіх електричних силових агрегатів, доступних сьогодні на ринку.

Вони також мають "шпильки" обмотки на котушках статора, що дозволяє включати більше міді в статор, тим самим збільшуючи вихідну потужність і момент, що крутить, без необхідності збільшення об'єму батарей.

Але наскільки потужний Тайкан?

Porsche презентувала дві версії. По-перше, у нас є Taycan Turbo, який видає потужність 670 л. Базовий рейтинг насправді складає 616 коней. На повній потужності Taycan Turbo розганяється до 100 км/год за 3 секунди. Максимальна швидкість становить 260 км/год, що є вражаючим показником повністю електричного автомобіля. Porsche пропонує навіть потужнішу версію, Taycan S. Ця модель розвиває потужність 750 к.с., що також досягається за рахунок використання надвисокої потужності. З активованою функцією Launch Control Taycan Turbo S розганяється до 100 км/год за 2,6 секунди. Максимальна швидкість ідентична Taycan Turbo – 260 км/год.

Звичайно, у кожного виникає велике питання: чим відрізняється Taycan від Tesla Model S. Що ж, давайте з'ясуємо.

Зараз Tesla пропонує лише дві версії Model S. Базова модель називається 100D Long Range, і, як випливає з назви, вона більше орієнтована на дальність, ніж потужність. В результаті ця модель має "всього" 417 л.с. Це на цілих 253 кінських сили менше, ніж у Taycan Turbo. Як ви вже здогадалися, Model S 100D Long Range помітно повільніший при розгоні до 100 км/год. Американському седану потрібно 3,7 секунди, щоб досягти зразка, що на 1,1 секунди повільніше, ніж Taycan Turbo. Його максимальна швидкість також нижча – 250 км/год, менша, ніж у електромобіля під маркою Porsche.

Друга доступна Tesla Model S – це 100D Performance. Ця модель також має режим Ludicrous, який збільшує потужність до 762 л. Це на 12 кінських сил більше, ніж Taycan Turbo S. Звичайно, різниця невелика, але вона дозволяє седану розігнатися до 100 км/год всього за 2,4 секунди.

Це швидше, ніж більшість доступних зараз суперкарів, але, що важливіше, він на дві десяті швидше, ніж Porsche Taycan Turbo S. 100D Performance розвиває максимальну швидкість 263 км/год, що більше, ніж Taycan Turbo S.

Таким чином, в той час, як Taycan Turbo перевершує базову модель Tesla Model S, Taycan Turbo S відстає від моделі S 100D Performance, що очолює модельний ряд.

Переходячи до інших технологічних елементів, Taycan знаменує собою світову прем'єру, тому що він оснащений системою на 800 вольт замість популярнішої системи на 400 вольт, яка є в більшості електромобілів. Це означає, що акумулятор Taycan заряджається неймовірно швидко.

В ідеальних умовах час зарядки від 5 до 80% становить лише 22,5 хвилини.

Це значно швидше, ніж у Tesla Supercharger, якому потрібно близько години для повної зарядки батареї.

Говорячи про діапазон ходу, компанія Porsche відправила Порше Тайкан у демонстраційну поїздку з Ніагарського водоспаду до Нью-Йорка, і результати обнадіюють. За словами німців, Taycan проїхав 402 км., перш ніж був зупинений для підзарядки. Коли це сталося, комп'ютер показав 62 км. що залишився заряду. Це означає, що загальний запас ходу Taycan становить близько 466 км.

Це непогано, але набагато менше, ніж у Tesla Model S. У той час як 100D Performance має запас ходу до 556 км., 100D Long Range розрахований на 595 км. Звичайно, в ідеальних умовах запас ходу Taycan може перевищувати 483 км.

Taycan 4S Performance може проїхати до 407 км на одній зарядці, а 4S Performance Plus – до 463 км. Porsche заявляє, що модель Performance Plus має найвищий діапазон серед усіх доступних зараз. Американський седан може проїхати до 610 км, що на цілих 147 км більше, ніж Taycan 4S Performance Plus.

Що стосується трансмісії, то Taycan – перший Porsche, у якому використовується двоступінчаста коробка передач. Встановлений на задній осі з одним з електродвигунів, він має першу передачу, яка надає пріоритет прискоренню з місця. Друга передача з великим передатним числом забезпечує високий ККД і великий запас потужності під час руху на високих швидкостях.

ШАСІ

Усі перелічені вище компоненти трансмісії підключені до центрально-мережевого шасі, керованого блоком керування шасі Porsche 4D. Ця система аналізує та синхронізує всі компоненти трансмісії в режимі реального часу.

Porsche Taycan оснащений адаптивною пневматичною підвіскою з трикамерною технологією у стандартній комплектації, а також системою активного керування підвіскою Porsche та електронним керуванням амортизаторами.

Список опцій включає Porsche Dynamic Chassis Control Sport та електромеханічну систему стабілізації крену. Система Porsche Torque Vectoring Plus також є додатковою.

Система рекуперації енергії також є унікальною для цього автомобіля. Porsche стверджує, що він рекуперує значно більше енергії, ніж його конкуренти – до 355 к.с.

Шасі можна використовувати у чотирьох режимах руху, включаючи Normal, Sport, Sport Plus та Range. Як випливає з назви, Range є найбільш ефективним налаштуванням, в той час як Normal забезпечує золоту середину для ефективності та продуктивності.

Sport розкриває спортивну сторону Taycan, а Sport Plus перетворює його на агресивне купе, на якому можна їздити гоночною трасою. Крім того, Taycan має індивідуальний режим, який ви можете налаштувати будь-яким зручним для вас способом.

ЦІНА

Не дивно, що Porsche Taycan далеко не дешевий. Модель Turbo коштує 150 900 $. Більш потужний Taycan Turbo S коштує 185 000 $. З опціями і рештою Taycan може стати дійсно дорогим, так як він буде коштувати більше 200 000 $.

Загалом, Taycan в даний час є одним з найдорожчих доступних Porsche. Єдині моделі, які коштують дорожче, – це 911 Turbo, 911 Speedster, 911 GT2 RS та Panamera Turbo.

Велика проблема тут у тому, що Taycan коштує значно більше, ніж його основний конкурент, Tesla Model S. 100D Long Range коштує 79990 $, а 100D Performance коштує 99990 $ без урахування опцій. По суті, найдорожча Tesla Model S на 50 000 $ дешевше, ніж доступний Taycan.

Porsche випустив більш доступну базову модель, яка коштуватиме від 90 000 $.

ВИСНОВКИ

Taycan – справді вражаюча машина. Тим більше що це перший у світі електромобіль від Porsche. Звичайно, модель з максимальним запасом ходу трохи менша, ніж Tesla Model S 100D Performance. Taycan має більш швидкий час зарядки, більш спортивний дизайн і привабливіший інтер'єр, наповнений великою кількістю технологій.

Taycan також повинен прокласти шлях до інших вражаючих електромобілів від Porsche, включаючи позашляховики та електрифіковані варіанти 911. Якщо Taycan є якоюсь ознакою, електрифіковане майбутнє Porsche виглядає дуже райдужним.

  • Виглядає чудово
  • Дуже швидкий
  • Управляється, як і повинен Porsche
  • Швидка зарядка

  • Менший запас ходу ніж у Tesla Model S
  • Набагато дорожче за конкурента Tesla Model S
  • Маленький багажник

КОНКУРЕНТИ

Tesla Model S

Начебто це вже не було дуже очевидним, основним конкурентом Porsche Taycan є Tesla Model S. Не секрет, що Porsche тестував Taycan разом з Model S, тому цілком очевидно, звідки береться еталон німецької компанії. І це правильно – Model S суттєво перевернула світ електромобілів, коли вона дебютувала у 2012 році, пропонуючи крутий стиль, сучасний інтер'єр, вражаючий діапазон ходу та ще більш вражаючі характеристики. Але хоча він як і раніше виглядає свіжим з погляду дизайну - незважаючи на те, що йому майже десять років, - Model S не така крута, як Taycan. Інтер'єр теж не такий вишуканий, але він оснащений багатьма сучасними технологіями, включаючи напівавтономну систему водіння.

Але Model S вражає, коли справа доходить до багажного відділення, пропонуючи набагато більше ніж Taycan із загальним об'ємом 850 л. Базова модель називається 100D Long Range і може похвалитися потужністю менше 500 кінських сил і дає вражаючий запас ходу в 580 км. Він розганяється до 100 км/год за 3,6 секунди та розвиває максимальну швидкість 250 км/год. 100D Performance - справжній суперкар із чотирма дверима. Він видає 762 кінські сили, розганяється до 100 км/год за 2,4 секунди і розганяється до максимальної швидкості 260 км/год. Його дальність пробігу вражає – до 556 км. Tesla Model S також помітно доступніша, ніж Taycan. Модель Long Range коштує 79 990 $, а версія Performance коштує 99 990 $ без додаткових опцій.

Читайте наш повний огляд Tesla Model S тут.

Якщо Вам сподобався пост чи сам сайт поділіться будь-ласка в соц.мережах для нас це важливо. СЛАВА ЗСУ - УКРАЇНА ПЕРЕМОЖЕ

,

Читайте також огляди Infiniti Q50 и Cadillac Escalade 2021

Поделиться

АВТОР

Валентин Шостак

Контент-менеджер - автомобільний експерт з електроавтомобілів

Media

Автомобільний портал 4Колеса

4koleca.com - найкраща онлайн-десктоп-платформа про автомобілі в Україні. Ми пропонуємо широкий оглаяд та асортимент автомобілів різних марок та моделей, від бюджетних до преміум-класу, від електрокарів до концеткарів. З 4koleca.com ви можете знайти свій ідеальний автомобіль у зручний для вас час. Наша команда експертів завжди готова допомогти вам з будь-якими питаннями та допоможе зробити правильний вибір. Приєднуйтесь до нашої спільноти та знайдіть свій ідеальний автомобіль сьогодні на 4koleca.com!

Останні огляди

Популярні марки:

Newsletter

Quas mattis tenetur illo suscipit, eleifend praesentium impedit!