BMW Vision Next 100 Concept. Жива геометрія. – Що?

У
майбутньому водії BMW, як і раніше, будуть проводити більшу частину часу в машині за кермом. В BMW Vision Next 100 водій залишатиметься в центрі уваги завдяки постійному зв'язку, цифровому інтелекту та новітнім технологіям, доступним для підтримки. Отже, хоча світ цілком може змінюватися, чисте задоволення від водіння нікуди не подінеться - і буде ще інтенсивнішим, ніж будь-коли раніше.

Під час розробки BMW Vision Next 100 відправною точкою був інтер'єр. У наступні роки благополуччя водія ставатиме все більш важливим, і замість того, щоб просто відчувати, що ви знаходитесь в машині, якою керує автопілот, водію слід відчувати, що вони сидять у тому автомобілі, який був спеціально розроблений для них. Ця ідея породила архітектуру, в якій кабіна здається особливо просторою, порівняно з габаритними розмірами автомобіля, зберігаючи при цьому типові зовнішні лінії BMW. Незважаючи на куполоподібний інтер'єр, BMW Vision Next 100 зберігає відомий спортивний силует седана BMW.

Дизайн інтер'єру допускає різні режими роботи: режим Boost, в якому водій знаходиться за кермом, та режим Ease, в якому водій може сидіти склавши руки та дозволити автомобілю взяти на себе керування. В Ease автомобіль стає місцем усамітнення з великим простором, приємним освітленням та комфортною атмосферою. У Boost водій бере на себе керування та отримує вигоду від тонкої та інтуїтивно зрозумілої підтримки, що пропонується автомобілем додаткової реальності на лобовому склі. Завдяки сенсорному та цифровому інтелекту, який BMW Group називає Companion, автомобіль дедалі більше дізнається про людину за кермом. Companion поступово вчиться пропонувати правильну підтримку, щоб запропонувати водію Ultimate Driver.

Дуже важливим елементом Vision Vehicle є ще одна інновація, відома як «жива геометрія», подібної до якої ніколи раніше не було в автомобілі. Він є свого роду тривимірною скульптурою, яка працює як усередині, так і зовні автомобіля.

КУЗОВ

У дизайні BMW Vision Vehicle поєднуються спортивність купе та динамічна елегантність седана. При довжині 4,90 метра та висоті 1,37 метра він має компактні зовнішні розміри. Однак усередині він має розміри розкішного седана BMW.

Великі колеса розташовані по зовнішніх краях кузова, що надає автомобілю динамічного вигляду, який є торговою маркою BMW. Коли справа доходить до аеродинаміки, зовнішня жива геометрія сприяє видатному ефекту: коли колеса повертаються при керуванні автомобілем, кузов закриває їх, якби це була гнучка оболонка, пристосовуючись до їх різних положень. Новаторський дизайн BMW Vision Next 100 забезпечує дуже низький коефіцієнт лобового опору 0,18.

Кузов автомобіля забарвлений у мідний колір, що підкреслює ідею про те, що автомобілі BMW майбутнього мають виглядати технічно, але при цьому мати в собі дух – про що свідчить тісний зв'язок між автомобілем та його водієм.

Ці стосунки починаються, коли водій наближається до транспортного засобу: інтелектуальні сенсорні технології автоматично відкривають його двері. Щоб водій мав більше місця для входу та виходу, рульове колесо знаходиться у складеному вигляді на панелі приладів. Після того, як ви сядете, повний набір систем активується натисканням на логотип BMW у центрі панелі приладів. Двері зачиняються, рульове колесо висувається вперед, і починається враження від водіння.

МАТЕРІАЛИ МАЙБУТНЬОГО

Дизайнери BMW Vision Next 100 переважно використовували тканини з перероблених або відновлюваних матеріалів. Бічні панелі, виготовлені з переробленого звичайного вуглецевого волокна. У майбутньому вибір матеріалів стане ще важливішим протягом усього процесу проектування та виробництва.

Щоб заощадити ресурси і підтримати більш стійке виробництво, менше використовуватиметься дерева та шкіри, тоді як інноваційні матеріали і, як наслідок, нові можливості в дизайні та виробництві поступово виходять на перший план. Прикладом такого підходу вже є використання високоякісного текстилю і мономатеріалів, що легко переробляються, а також відмова від шкіри в салоні BMW Vision Next 100.

САЛОН

Жива геометрія забезпечує взаємодію між водієм та автомобілем

Жива геометрія складається з майже 800 трикутників, що рухаються, які вставлені в приладову панель і в певні області бічних панелей кузова. Вони працюють у трьох вимірах, спілкуючись безпосередньо з водієм за допомогою своїх рухів, які більше схожі на жести, ніж на двомірні зображення на дисплеї. У поєднанні з проекційним дисплеєм Alive Geometry унікальним чином поєднує аналоговий та цифровий проекційний вид на лобове скло.

Трикутники працюють приблизно так само, як зграя птахів у керованому польоті, їх скоординовані рухи діють як сигнали, які легко зрозуміти тим, хто перебуває в машині. У поєднанні з дисплеєм Head-Up вони залучають водія у форму передсвідомої комунікації, коли інтуїтивний сигнал передбачає неминучу подію в реальному часі.

Вже сьогодні можна побачити різні підходи, що, здається, підтверджують здійсненність цього рішення. Наприклад, швидке прототипування та швидке виробництво набувають все більшого значення і, ймовірно, стануть звичайною справою через 30 років. Хоча в даний час, як і раніше, важко уявити, як можна було б скоординувати сотні крихітних трикутників, щоб змусити «живу» геометрію працювати, найближчими роками це стане можливим завдяки заміні сьогоднішніх стандартних методів виробництва автомобілів.

У майбутньому стане можливим виробляти набагато складніші та гнучкіші форми. Ось чому в контексті BMW Vision Next 100 BMW Group посилається на 4D-друк, процес, що додає до компонентів четвертий рівень: функціональний. У наступні роки друковані деталі, виготовлені таким чином, безпосередньо об'єднуватимуть функції, які сьогодні необхідно розробляти та виробляти окремо, перш ніж вони будуть включені в єдине ціле.

На даний момент цифровий світ міцно пов'язаний із дисплеями; Наступним кроком будуть органічні світлодіоди - тобто дисплеї, які можуть вільно змінювати форму. Однак Vision Vehicle припускає, що в якийсь момент дисплеїв взагалі не буде. Натомість все лобове скло служитиме гігантським дисплеєм прямо перед водієм. У майбутньому цифровий та фізичний світи значно зіллються, що також виражається в живій геометрії, наприклад, у тому, як аналогова панель приладів взаємодіє з цифровим проекційним дисплеєм на лобовому склі.

РЕЖИМИ ВОДІННЯ

У режимах Boost і Ease елементи та технології автомобіля роблять керування максимально напруженим або розслабленим, залежно від того, що потрібно. Перехід між режимами вражає і добре організований, а жива геометрія залишається актуальною у всьому. У режимі Boost, коли водій повністю зосереджений на дорозі, Alive Geometry виділяє ідеальну лінію руху або можливий поворотний момент та попереджає про зустрічні транспортні засоби. Замість того, щоб змушувати водія їздити швидше, така підтримка спрямована на те, щоб змусити його їздити помітно краще. Крім того, інтуїтивний зворотний зв'язок має більш фізичний і негайний вплив, ніж голос робота або інструкції на екрані.

У режимі Ease, з іншого боку, жива геометрія більш обережна у своїх рухах, інформуючи пасажирів про дорогу попереду та будь-які маневри прискорення та гальмування, які ось-ось мають статися.

У режимі Boost весь автомобіль зосереджений на водії, пропонуючи інтелектуальну підтримку максимального задоволення від водіння. Сидіння і кермо змінюють положення, а центральна консоль переміщається, щоб стати більш орієнтованою на водія. Під час подорожі водій може взаємодіяти з автомобілем за допомогою керування жестами.

Контактний аналог проекційного дисплея BMW майбутнього використовує лобове скло для зв'язку з водієм. У режимі Boost він фокусується виключно на тому, що справді важливо для водія: такої інформації, як ідеальна лінія, точка повороту та швидкість. Крім того, повна можливість підключення, інтелектуальні датчики та постійний обмін даними дозволяють проекційному дисплею створювати цифрове зображення довкілля автомобіля. Наприклад, в умовах туману це означає, що водій може отримати користь з інформації, наприклад, про транспортні засоби, що проїжджають попереду, ще до того, як вони дійсно з'являться в полі зору.

Крім того, дізнаючись все більше і більше про водія, система постійно вдосконалюється, концентруючись на створенні у будь-який час максимально інтенсивного та особистого досвіду водіння.

Перехід у режим Ease повністю змінює інтер'єр. Рульове колесо і центральна консоль забираються, а підголівники зрушуються убік, створюючи невимушену та гостинну атмосферу. Сидіння та дверні панелі зливаються в єдине ціле, дозволяючи водію та пасажирам сидіти під невеликим кутом. Це допомагає їм дивитися один на одного і сидіти в розслабленій позі для полегшення спілкування. Тим часом, проекційний дисплей пропонує пасажирам персоналізований контент, а також інформацію та розваги, які вони бажають.

Залежно від режиму водіння акцент автомобіля змінюється, концентруючись на найголовнішому для водія в режимі Boost, а також на оточенні та атмосфері в режимі Ease, виділяючи, наприклад, вражаючі пейзажі або будівлі, що становлять інтерес, повз які проїжджає автомобіль.

Перебуваючи в режимах Boost або Ease, також ясно видно іншим учасникам дорожнього руху, оскільки фірмові радіаторні грати, подвійні фари і L-подібні задні ліхтарі діють як інструмент зв'язку. Їхні різні кольори світла показують, в якому режимі зараз знаходиться автомобіль.

Companion: інтелектуальний цифровий партнер з'єднує водія та автомобіль

Companion символізується невеликим скульптурним елементом, який представляє зв'язок між водієм та автомобілем. Він має форму великого огранованого дорогоцінного каменю і розташований у центрі панелі приладів, прямо під лобовим склом.

Він також є постійним обміном даними: тим більше він дізнається про власника та його звички до водіння, тим розумнішим він стає. Етапі навчання він досить добре дізнається водія, щоб автоматично виконувати за нього рутинні завдання та пропонувати відповідні поради, коли це необхідно. Незалежно від транспортного засобу, постійне навчання робить Companion все більш цінним для його власника.

Companion також відіграє важливу роль у комунікації між водієм та автомобілем, коли автомобіль переходить з режиму Boost у режим Ease. Поки водій концентрується на дорозі в режимі Boost, Companion залишається на панелі приладів рівно. Але коли BMW Vision Next 100 бере на себе керування в Ease, він піднімається вгору, проеціруя інтерфейс на лобове скло. Сигнальне світло повідомляє водію, що автомобіль готовий до повністю автономного водіння.

Для інших учасників дорожнього руху Companion має аналогічну функцію, що сигналізує світлом, а також світлом транспортного засобу, що автомобіль працює в автоматичному режимі. У певних дорожніх ситуаціях Companion візуально контактує з іншими учасниками дорожнього руху, допомагаючи пішоходам переходити дорогу градієнтом зеленого світла на передній частині автомобіля.

Якщо Вам сподобався пост чи сам сайт поділіться будь-ласка в соц.мережах для нас це важливо. СЛАВА ЗСУ - УКРАЇНА ПЕРЕМОЖЕ

,

Читайте також огляди концептів Renault Trezor та Infiniti Qs Inspiration

Поделиться

Теги:

АВТОР

Олег Михайлюченко

Олег приєднався до команди нещодавно. В даний час він є нашим експертом з седанів і приділяє особливу увагу спорт-карам.

Media

Автомобільний портал 4Колеса

4koleca.com - найкраща онлайн-десктоп-платформа про автомобілі в Україні. Ми пропонуємо широкий оглаяд та асортимент автомобілів різних марок та моделей, від бюджетних до преміум-класу, від електрокарів до концеткарів. З 4koleca.com ви можете знайти свій ідеальний автомобіль у зручний для вас час. Наша команда експертів завжди готова допомогти вам з будь-якими питаннями та допоможе зробити правильний вибір. Приєднуйтесь до нашої спільноти та знайдіть свій ідеальний автомобіль сьогодні на 4koleca.com!

Останні огляди

Популярні марки:

Newsletter

Quas mattis tenetur illo suscipit, eleifend praesentium impedit!