Lamborghini Sian. Гібридний суперкар потужністю 808 к.с.

L
amborghini Sian 2020 року — це гібридний суперкар, який італійська фірма представила на Франкфуртській автовиставці у 2019 році. Оснащений бензиновим двигуном V-12 та електродвигуном, Sian є першим серійним гібридом Lambo.

Тим не менш, суперкар випущено обмеженим тиражем всього в 63 екземпляри, так що насправді це попередня обкатка нових технологій, таких як електрифікований суперкар на заміну Aventador.

З погляду дизайну, Sian виділяється своїм власним дизайном, поєднуючи нову мову дизайну з новим стилем, натхненним культовим Lamborghini Countach. Його інтер'єр, заснований на Aventador, хоч і має зроблені унікальні елементи. Sian також демонструє інноваційні технології, такі як сучасна система рекуперації енергії та суперконденсатор замість традиційної літій-іонної батареї.

КУЗОВ

Lamborghini розробила Sian з нуля, відмовившись від більшості знайомих деталей таких автомобілів, як Huracan та Aventador. Але він, як і раніше, пізнаваний як Lamborghini і, що більш важливо, здається даниною поваги культовому Countach.

Попереду знайомими залишилися лише Y-подібні форми фар та бампер. Хоча ліхтарі мають зовсім новий дизайн. Надзвичайно гострі по верхньому та нижньому краях фари простягаються від області над арками передніх коліс до обважування. Лінія, що визначає різкий зріз, «розбиває» кожну фару на два окремі елементи: довший трикутник вгорі і менший внизу. Кожен із цих елементів містить світлодіодні смуги, які разом утворюють букву V. Однак третя світлодіодна смуга, що з'єднує нижню частину букви V з носом, утворює велику букву Y.

Нижнє обваження оснащене скульптурним спліттером з вуглецевого волокна. Лопаті, які виходять із внутрішніх країв фар і простягаються до передніх колес, також зроблені з вуглецевого волокна. Передній капот – явна данина поваги Countach. Поглиблена центральна частина у формі літери V із плоским дном (отвором до носа) нагадує передній капот Countach. Відмінність тут у тому, що це невелике поглиблення не відкривається, оскільки Sian має сучасний капот, який тягнеться на всю ширину передка спорткара. Кругла вершина передніх колісних арок також нагадує Countach.

Збоку Sian буде схожий на Countach з майбутнього. Бічні вікна та великі Y-подібні вентиляційні отвори у задніх крилах явно натхненні старим суперкаром, але розширювачі арок залишаються сучасними завдяки своєму круглому дизайну.

Колеса мають хитромудру конструкцію зі спицями, а шини майже плоскі.

Вентиляційні отвори в задньому крилі глибоко врізаються в кузов і доходять до задньої частини.

Пара аеродинамічних крил, які виглядають як бічні стійки справжнього крила, завершують спортивний профіль суперкара.

Задня панель має традиційний шестикутний дизайн, який можна побачити на багатьох Lamborghini. Цей стиль бере початок від Countach, але в тій чи іншій формі він був присутній і на таких суперкарах, як Diablo та Murcielago. Шестикутний дизайн не такий очевидний на Aventador, тому я думаю, можна з упевненістю сказати, що Sian відзначає повернення Lambo до класичного дизайну.

Шестикутна задня панель включає дві додаткові шестикутні форми, в яких розташовані задні ліхтарі. Знову ж таки, ця функція виходить прямо від Countach. Навіть маленькі лампочки задніх ліхтарів мають форму шестикутника та згруповані по три елементи з кожної сторони. Хоча форма не має нічого спільного з Countach, конструкція із трьох частин запозичена у культового суперкара.

Незважаючи на крила з боків, у Sian немає нерухомого антикрила.

Тим не менш, активні аеродинамічні елементи піднімаються, коли суперкар потребує додаткового притискання або щоб використовувати потік повітря для уповільнення. Коли крило не потрібне, воно залишається на одному рівні з кришкою багажника, що надає автомобілю стильного вигляду. Капот двигуна також вражає. З'єднаний з тунелем на даху Periscopio, він сприяє аеродинамічній ефективності автомобіля і при цьому добре виглядає. Елементи Y-подібної форми, що закривають скло, додають привабливості.

Замість традиційного бампера Sian оснащений масивним дифузором, який тягнеться від одного заднього колеса до іншого. Він має шість вертикальних крил і навіть дві великі вихлопні труби. Вони мають форму шестикутника, щоб відповідати дизайну задніх ліхтарів та задньої панелі.

Sian може виглядати футуристично, але він також дуже аеродинамічний і майже кожен елемент допомагає йому ефективно використовувати силу опору. Він також включає нові інноваційні технології, такі як активні задні лопатки, що працюють за рахунок реакції елементів на температуру, створювану вихлопною системою. Коли стає жарко, матеріал реагує та обертає лопаті, щоб охолоне.

САЛОН

Інтер'єр Sian в основному є переробленою версією салону Aventador.

Вражений зовнішнім виглядом Sian? Ну, ви будете трохи розчаровані його інтер'єром, який в основному є переробленою версією салону Aventador. Приладова панель, центральна консоль і кермо напрочуд схожі на Avendator. Але все одно є кілька унікальних речей.

Приладова панель, наприклад, має більш тонкі вентиляційні отвори по кутах та центральній консолі. Lambo повністю скористалася компонуванням і помістила темно-сірий верх з алькантари (з контрастним рядком) на помаранчеву шкіряну панель і чорний низ.

У нижній центральній стійкі, де тепер знаходиться новий інформаційно-розважальний дисплей в стилі планшета. Пристрій переходить в оновлену панель керування, яка потім переходить у круту Y-подібну кришку карбонову для центральної консолі.

Рульове колесо також здається таким самим, як у Aventador, але тепер воно оснащене спицями з вуглецевого волокна та іншим типом алькантари на обшивці. На внутрішній стороні обода видно білий контрастний рядок. Lambo змінив дверні панелі, щоб продемонструвати складніший дизайн, включаючи Y-подібну центральну частину з двоколірною обробкою, нову металеву обробку та верхню частину з геометричними формами.

Сидіння обтягнуті модною шкірою Poltrona Frau, яка вперше має деталі надруковані на 3D-принтері. Lambo отримав ту ж двоколірну компонування, в якій чорний поєднується з коричневим, що має золотий відтінок. Природно, клієнти зможуть замовити практично будь-які комбінації кольорів, які їм подобаються, через програму Ad Personam.

ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ

Lambo Sian може виглядати чудово зовні, але дійсно важливі речі криються під заднім капотом. Хоча задній капот приховує вже знайомий атмосферний 6,5-літровий V-12 від Aventador, Sian також має 48-вольтову систему. Ця установка перетворює його на м'який гібрид. Це не перший гібрид компанії - концепт Asterion 2014 також мав електрифікацію - але це перший серійний гібрид Lambo.

6,5-літровий V-12 також потужніший за стандартний. Lambo модернізував деякі внутрішні деталі, і тепер двигун видає 774 кінських сили. Це робить його найпотужнішим втіленням культового двигуна V-12, оскільки він розвиває на 34 л. більше, ніж Aventador S, і на 15 л. більше, ніж Aventador SVJ.

Все стає ще краще, коли вмикається 48-вольтова система. Електродвигун додає додаткові 34 кінські сили, збільшуючи загальну потужність Sian до колосальних 808 кінських сил.

Це на цілих 68 л.с. більше, ніж у Aventador S, і на 49 л. більше, ніж у Aventador SVJ. Наскільки швидким є Sian в порівнянні з Aventador? Ну компанія заявляє, що він розганяється від 0 до 100 км/год за 2,8 секунди. Це на десяту секунду швидше, ніж у Aventador S, але на рівні Aventador SVJ. Це трохи дивно, враховуючи, що у Sian краще співвідношення потужності та ваги, ніж у Aventador SVJ (згідно з Lambo). Але Сіан компенсує це іншими розгонами. Гібридний суперкар на дві десятих швидше за Aventador SVJ від 30 до 60 км/год і на 1,2 секунди швидше, ніж той же автомобіль від 70 до 120 км/год.

Коли доходить до максимальної швидкості, Sian досягає 350 км/год, що ставить його в один ряд з Aventador S і Aventador SVJ.

Швидкий та потужний, Lambo Sian також є інноваційним.

Замість літій-іонної батареї суперкар оснащений суперконденсатором.

Італійська фірма продемонструвала цю технологію у концепції Terzo Millennio у 2018 році та вдосконалила її для масового виробництва.

Суперконденсатор є конденсатор великої ємності зі значенням ємності набагато вище, ніж в інших конденсаторів, але з нижчими межами напруги. Коротше кажучи, він заповнює прогалину між електролітичними конденсаторами і батареями, що перезаряджаються.

Суперконденсатор зазвичай зберігає від 10 до 100 разів більше енергії на одиницю об'єму чи маси, ніж електролітичні конденсатори. Він також може приймати і віддавати заряд набагато швидше, ніж батареї, і витримує набагато більше циклів зарядки та розрядки, ніж батареї, що перезаряджаються.

Двигун і суперконденсатор досить малі, щоб поміститися у просторі між кабіною та двигуном, встановленим посередині.

Ви, напевно, вже здогадалися про одну з переваг суперконденсатора порівняно з літій-іонним акумулятором, але це ще не все. Lambo каже, що його суперконденсатор також втричі потужніший за батарею тієї ж ваги. Це означає, що він втричі легший, ніж акумулятор тієї ж потужності. Це вирішує серйозну проблему для гібридів, які зазвичай набагато важче автомобілів внутрішнього згоряння через великі та важкі акумулятори. Для порівняння, електродвигун та суперконденсатор разом важать всього 34 кг. За 34 кінських сил система має вражаюче відношення потужності до ваги — одна кінська сила на кг.

Двигун і суперконденсатор також досить малі, щоб поміститися у просторі між кабіною та двигуном. Це не тільки заощаджує місце, але й дозволяє Sian отримати вигоду з ідеального розподілу ваги.

Ще одна інноваційна особливість Lambo Sian – високотехнологічна гальмівна система. Спеціально розроблений для цього автомобіля, він заряджає суперконденсатор Sian на повну потужність щоразу, коли ви натискаєте на гальмо. Це також можливо завдяки симетричній поведінці суперконденсатора, який, на відміну від літій-іонних акумуляторів, може заряджатися та розряджатися з однаковою потужністю.

Енергія, накопичена при гальмуванні, миттєво доступна підвищення потужності, але її також можна використовувати для водіння автомобіля тільки на електроенергії. Про запас ходу нічого не сказано, але Ламбо каже, що ви можете розігнати Sian тільки на електроенергії, доки не розженетеся до 130 км/год. У цей момент електродвигун автоматично вимикається і вмикається V-12. Ви також можете використовувати електроенергію для руху заднім ходом або паркування.

ЦІНА

Інформація про ціни на Sian поки недоступна, але цей суперкар не буде дешевим. Оскільки виробництво обмежене всього 63 екземплярами, що символізує рік заснування компанії Ферруччо Ламборгіні (1963), Sian має коштувати цілий стан.

За ціною Aventador SVJ від 518 000 $. Sian, ймовірно, буде коштувати більше 1 мільйона доларів, а можливо, навіть близько 2 мільйонів доларів, якщо не брати до уваги більш дорогі варіанти. Але не сподівайтеся на його замовлення, Lambo, ймовірно, продав всі 63 одиниці до того, як автомобіль був представлений.

Але хоча Sian помітно дорожче за Aventador, це ні в якому разі не найдорожчий Lamborghini з коли-небудь створених. Цей титул належить родстеру Veneno, випущеному обмеженим тиражем всього 9 екземплярів за ціною близько 3,6 мільйона доларів. Версія купе, яких було випущено всього 3 екземпляри, було продано за 3,3 мільйона доларів. Sesto Elemento, побудований у кількості 20 екземплярів, було продано за 2,3 мільйона доларів за штуку, а унікальний Aventador J було продано за 2,2 мільйона доларів.

ВИСНОВКИ

Починаючи з Sesto Elemento та Veneno Roadster і закінчуючи Reventon та іншими моделями, Lamborghini, безумовно, заробила собі репутацію, коли йдеться про малосерійні суперкари. Щоб зробити цю подію ще більш особливою, Sian - це перший гібридний суперкар Raging Bull, який дає нам усім уявлення про те, що відбуватиметься від одного з найзнакових брендів суперкарів. Звичайно, варто згадати, що Lamborghini трохи запізнилася на вечірку з огляду на те, що McLaren, Porsche та Ferrari кілька років тому представили свої власні моделі гібридних суперкарів (P1, 918 Spyder та LaFerrari відповідно).

Проте краще пізно, ніж ніколи. І у будь-якому разі це не велика проблема. Іти в ногу з часом – це одне, але ще важливіше зберегти свій бренд. І для будь-якого з вас, що називає Sian богохульством, важливо відзначити реальність становища Lamborghini - тобто він належить Volkswagen і зараз виробляє позашляховик Urus.

Печатка була порушена з появою позашляховика, і гібридні автомобілі були просто природним кроком у майбутнє. Важливо, що Sian є серйозним претендентом на цей ринок. Він виглядає ніби не з цього світу (сподобався зовнішній вигляд, який віддає шану культовому Countach), у нього потужний двигун та безліч інноваційних технологій. І він, як і раніше, зберігає той великий V-12, який ми всі обожнюємо. Звичайно, інтер'єр трохи розчаровує, але це невеликий компроміс у морі крутих функцій.

Якщо Вам сподобався пост чи сам сайт поділіться будь-ласка в соц.мережах для нас це важливо. СЛАВА ЗСУ - УКРАЇНА ПЕРЕМОЖЕ

,

Читайте також детальні огляди конкурентів: Ferrari F8 Spider та McLaren 600LT Spider

Поделиться

АВТОР

Олег Михайлюченко

Олег приєднався до команди нещодавно. В даний час він є нашим експертом з седанів і приділяє особливу увагу спорт-карам.

Media

Автомобільний портал 4Колеса

4koleca.com - найкраща онлайн-десктоп-платформа про автомобілі в Україні. Ми пропонуємо широкий оглаяд та асортимент автомобілів різних марок та моделей, від бюджетних до преміум-класу, від електрокарів до концеткарів. З 4koleca.com ви можете знайти свій ідеальний автомобіль у зручний для вас час. Наша команда експертів завжди готова допомогти вам з будь-якими питаннями та допоможе зробити правильний вибір. Приєднуйтесь до нашої спільноти та знайдіть свій ідеальний автомобіль сьогодні на 4koleca.com!

Останні огляди

Популярні марки:

Newsletter

Quas mattis tenetur illo suscipit, eleifend praesentium impedit!